Çiflikten Sofraya İntiba…

Besi çiftliklerimizde hayvan refahına azami özen gösterilerek yetiştirilip hijyenik koşullarda, hijyenik usullere göre kesilen hayvanlar, gıda güvenliği zinciri korunarak frigofrik araç filosuyla öce Küçükyalı merkez binamızdaki üretim tesisimize taşınır. Besi çiftliklerinde başlayıp, ISO 9001:2008 Kalite Sistemi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği belgelerine sahip işleme tesislerimizde süren taze et serüveni, İntiba kasap reyonlarından İntiba Döner restoranlarına uzanarak yepyeni bir boyuta kavuşmakta. Maltepe ve Kavacık kasap reyonlarıyla kırmızı et sektörünün maestroluğunu yapan İntiba; Küçükyalı ,Kartal, Kavacık ve Beşiktaş, İzmit restoranlarıyla da döner lezzetine farklı bir boyut kazandırıyor. Firmamız, Küçükyalı E-5 kenarında bulunan Genel Merkez binasıyla üretim faaliyetine, Küçükyalı restoranıyla da müşterilerine lezzetli ikramlar sunmaya devam etmektedir.

“LEZZET ETRAFINDA DÖNER” sloganıyla yola çıkan İntiba Döner restoranları, dünya ölçeğinde ülkemizle adeta özdeşleşmiş bulunan döneri müşterilerine en üst kalitede ve en leziz biçimde sunarken, sadece et kalitesini değil servis ve hizmet kalitesini de yükseltmeyi hedeflemektedir.

Gerçek şu ki, kendi besi çiftliklerimizde yetiştirdiğimiz hayvanlardan elde edilmiş; hiçbir katkı maddesi içermeyen güvenilir İntiba ürünleriyle benzersiz bir ziyafet yaşamadan, döner hakkında yapılacak bütün yorumlar eksik ve yetersiz kalacaktır!..

‘KALİTE’li İntiba…

Kendi çiftliğimizde beslediğimiz ve hiç bir katkı maddesi içermeyen dana etinden oluşan ürünlerimizi gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Taze et ve et ürünleri konusunda uzman ekibimizle kısa sürede Marmara bölgesinin lider markalarından biri haline gelerek, sektördeki başarımızı zincir restoranlarımızla taçlandırdık. İşimizin insan sağlığıyla direkt ve organik bir ilişki içerisinde olduğunun bilincindeyiz. Üretimden sunuma kadar bu bilincin gerektirdiği titizlikle çalışırken, kendimize motto olarak tek bir şeyi seçtik: KALİTE.

‘LEZZET’li İntiba…

İntiba döner lezzeti, hayvanın esas itibarıyla tranç, nuar, kontrnuar, yumurta ve sokum olmak üzere 5 parçadan oluşan but kısmından doğar.

Dönerlik Kuzu eti: Kuzu döşten elde edilir. Döş kaburga üzerindeki yağlı et parçasıdır. Dönerlik dana ve kuzu etindeki bütün sinirler ince ince ayrılır ve döner bıçaklarıyla incecik yapraklar haline getirilir. Yaprak halindeki etler sosa yatırılır ve sosun ete nüfuz etmesi için +4c’lik depolarda birkaç gün dinlenmeye alınır. Olgunluğa ulaşan etler şişlenerek dana döner halini alır.

Dana Döner: %70 oranında dana etiyle %30 kuzu etinin harmanlanıp şişe geçirilmesiyle yapılır. Dana ve kuzu etleri Trakya bölgesinin hayvanlarından elde edilir. Kuzu döşün 2 parmak kalınlığında ve yağlıca olması gözetilir. Zira İntiba döner, lezzetini kuzu döşteki yağdan alır. Kuzu döş, kuzu kuyruk yağı gibi kokmaz ve tüketimi çok daha rahattır.

Koronavirüs (COVID-19), Koruma Talimatları için Tıklayınız

Şubelerimiz

Et denince akla gelen öncü firmalardan biri olan İntiba, İstanbul’un seçkin 6 farklı noktasında ve İzmit'te tüm müşterilerine lezzet ziyafeti vermeye devam ediyor.

İletişim

Öneri, Görüş, Şikayet Bize Her Konuda Yazabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz. Mesajınız ile ilgili geri dönüş alabilmek için lütfen e-posta veya telefon numaranızı bırakınız.

Formu göndermek için ad, soyad ve mesaj bölümleri doldurulmalıdır.

 

 

 

 

Mailiniz gönderiliyor, lütfen bekleyiniz.

 

 

 

 

Mailiniz gönderildi, ilginiz için teşekkürler!

 

 

 

 

Mail gönderilemedi, tekrar denemek için lütfen bekleyin.

Adreslerimiz

Küçükyalı

Aydınevler Mahallesi Sanayi Caddesi no : 30/A Maltepe/istanbul

Kavacık

Cumhuriyet Cad. 37/A, Kavacık Beykoz/İstanbul

Kartal

Kordonboyu Mah., Ankara Cad. No:2, 34860 Kartal/İstanbul

Beşiktaş

Sinanpaşa Mh. Şair Leyla Sk. No:2 Mutluhan Beşiktaş/İstanbul

İzmit

Körfez Mahallesi Ankara Karayolu Caddesi No:135/1 İzmit / Kocaeli (Real AVM Yanı)

Başakşehir

İkitelli OSB Mahallesi Atatürk Bulvarı Haseyad 1.Sanayi No: 68/D Başakşehir / İstanbul

Kurtköy

Harmandere Mahallesi Dedepaşa Caddesi Kafe 1-2 Apt. No:34/Z1, 34912 Pendik / İstanbul

İletişim

E-Posta: info@intiba.com.tr

Sertifikalarımız

İntiba Döner'de Kalite ve Standartlar Sertifikalarla Belgelendirilmiştir.

Helal Et Sertifikası

Helal Et Kontol Yönetim Sertifikası

ISO 22000

Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası

ISO 9001

Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası

KVKK Aydınlatma Metinleri